Biografi

Personalia

Født 30.06.1973 i Sarpsborg, Østfold
Sønn av lærer Alf Leirstein (1938-1996) og adjunkt Liv Leirstein (Haug) (1939-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2001 – 2005, FrP.
Representant nr 2 for Østfold, 2005 – 2009, FrP.
Representant nr 2 for Østfold, 2009 – 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Første nestleder, Finanskomiteen, 19.10.2005 – 30.09.2009

2009-2013

Første nestleder, Finanskomiteen, 20.10.2009 – 06.10.2011
Medlem, Justiskomiteen, 06.10.2011 – 30.09.2013
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 – 30.09.2013
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 – 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2005-2009

Varamedlem, Europautvalget, 24.10.2005 – 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

Ekholt barne- og ungdomsskole 1980-1989
Malakoff videregående skole, handel og kontor, markedsføring 1989-1992

Yrke

Fylkessekretær i Østfold FrP 1993-1994 (deltid)
Prosjektleder ved Norsk Teknologisenter / Standard Norge 1996-2003
Fylkestingsgruppeleder, Østfold fylkeskommune 2003-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

Medlem Moss bystyre og formannskap 1991-1995, 1995-1999, 2003-2007
Varaordfører Moss bystyre 1999-2003, medlem 2007-2011, varamedlem 2011-2015

Fylkespolitisk aktivitet

Medlem fylkesting, Østfold 1995-1999
Medlem fylkesutvalg, Østfold 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

Medlem Kultur- og skoleutvalget, Moss 1991-1995
Medlem Representantskapet for Movar 1993-1999, 2007-2011
Medlem Utdanningskomiteen, Østfold 1995-1999
Leder Skole- og oppvekstutvalget, Moss 1995-2003
Meddommer Tingretten, Moss 1995-2005
Medlem Styret for Movar 2003-2007
Medlem Administrasjonsutvalget, Moss 2003-2005
Medlem Administrasjonsutvalget, Østfold 2003-2005
Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 2004-2006
Leder Kontrollkomiteen for Moss kommunale pensjonskasse, Moss fra 2007

Tillitsverv i partier

Formann Moss og omegn FpU 1991-1992
Formann Østfold FpU 1992-1994
Formann Moss FrP 1993-1994, fra 2005
Valgkampleder Østfold FrP 1993, nestformann 1995-1997, valgkampleder 2011
Formann FpUs Hovedorganisasjon 1994-1995
Medlem FrPs sentralstyre 2003-2011

Tillitsverv i organisasjoner

Medlem Styret for Østfold Barne- og ungdomsråd 1993-1994
Nestleder Moss Idrettsråd 1995-1997, leder 1997-2005
Medlem Valgkomiteen i Østfold Idrettskrets 2000-2003

Andre administrative verv

Leder Styret for Stiftelsen Storesand Feriekoloni fra 1996
Nestleder Styret for Østfold Bompengeselskap A/S 2004-2012

Legg igjen en kommentar

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut / Endre )

Google+-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut / Endre )

Kobler til %s

  • Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.

    Bli med 4 017 andre følgere

  • Følg meg på Facebook

  • Twitter

  • Flickr-bilder

  • Arkiv

%d bloggere like this: